Välj ditt land eller region.

Close
Logga in Registrera E-post:Info@infinity-electronic.com
0 Item(s)

Fiberoptiska kontakter - Adaptrar

Rekommenderade tillverkare

Panduit
- Tillhandahåller innovativa lösningar för över 55 år. Panduit föddes av innovation. 1955 lanserade vi vår första produkt, Panduct Wiring Duct, en ny uppfinning som unikt organiserad kontrollpanel ledningar och tillät nya kablar att läggas till snabbt och snyggt. Sedan dess har Panduit int...detaljer
  • FQ9N-12-10AS FQ9N-12-10AS Panduit Beskrivning:12-FIBER, QUICKNET SFQ CASSETTE,
  • FHCZA-12-10AS FHCZA-12-10AS Panduit Beskrivning:OM4 HD FLEX CASSETTE WITH 1 MPO
  • FHCXO-12-10AS FHCXO-12-10AS Panduit Beskrivning:OM3 HD FLEX CASSETTE WITH 1 MPO
  • FQMAP66CG FQMAP66CG Panduit Beskrivning:QUICKNET FIBER OPTIC MIGRATION
Affinity Medical Technologies - a Molex company
- Som en ledande global leverantör av elektroniska sammankopplingar fokuserar Molex på att utforma och utveckla innovativa lösningar som är kritiska för produkter som berör nästan varje gång i livet. Vår portfölj är bland världens största med över 100 000 produkter, inklusive allt frå...detaljer
  • 1061561000 1061561000 Affinity Medical Technologies - a Molex company Beskrivning:CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX
  • 1060597450 1060597450 Affinity Medical Technologies - a Molex company Beskrivning:CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
  • 1060043088 1060043088 Affinity Medical Technologies - a Molex company Beskrivning:CONN COUPLR RCPT MTP-MTP SIMPLEX
  • 1061151100 1061151100 Affinity Medical Technologies - a Molex company Beskrivning:CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
3M
- 3M erbjuder innovativa lösningar till elektronikindustrin och är en ledande tillverkare av sammankopplingslösningar för styr-till-bord, tråd till bord, bakplans och ingång / utgång (I / O) applikationer. Dessa inkluderar 3M ™ Wiremount Insulation Displacement Contact (IDC) kontakter, Mini ...detaljer
  • 8211-APC 8211-APC 3M Beskrivning:APC ADAPT FC APC SM ANGL POL
  • 8406-TS 8406-TS 3M Beskrivning:CONN COUPLER RCPT ST-ST 6-PLEX
  • 8310-G 8310-G 3M Beskrivning:CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
Conec
- Conec är en ledande global designer och tillverkare av ett brett utbud av elektroniska sammankopplingsprodukter, med bearbetningssignal och kraftkontaktteknik för Standard, High Density, Combination D-subs, konstruerad för höga tillförlitliga applikationer, IP67-hårda miljöer och EMI Filter...detaljer
  • 17-300240 17-300240 Conec Beskrivning:CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
  • 17-300710 17-300710 Conec Beskrivning:CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
  • 17-300230 17-300230 Conec Beskrivning:CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
Conxall / Switchcraft
- SWITCHCRAFT®, grundat 1946, har sitt huvudkontor i Chicago, IL USA och tillverkar fortfarande produkt i Chicago idag. Under 1999 förvärvade SWITCHCRAFT® Conxall®, som ligger i Villa Park, IL, en ledande tillverkare av hårda miljöanslutningar och anpassade kabelaggregat, vilket kompletterar ...detaljer
  • EHST2B EHST2B Conxall / Switchcraft Beskrivning:CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX
  • EHST2MB EHST2MB Conxall / Switchcraft Beskrivning:CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX
  • EHSC2M EHSC2M Conxall / Switchcraft Beskrivning:CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
Tripp Lite
- Tripp Lite grundades 1922 och har varit ledande inom tekniskt innovativ tillverkning. År 1981 introducerade vi världens första UPS utformad speciellt för persondatorer. 1982 debuterade vi Isobar, världens mest avancerade överspännings- och ljuddämpare. Sedan dess har Tripp Lite Power Prote...detaljer
  • T020-001-SC62 T020-001-SC62 Tripp Lite Beskrivning:FC MALE TO SC FEMALE 62.5/125 AD
  • T020-001-LC10G T020-001-LC10G Tripp Lite Beskrivning:FC TO LC 50/125 OM3 10 GB ADAPTE
  • N452-000 N452-000 Tripp Lite Beskrivning:CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX
1,721 related products
1061561000
1061561000
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX
I lager: 10666 pcs
Ladda ner: 1061561000.pdf
RFQ
8211-APC
8211-APC
tillverkare: 3M
Beskrivning: APC ADAPT FC APC SM ANGL POL
I lager: 10554 pcs
Ladda ner: 8211-APC.pdf
RFQ
FQ9N-12-10AS
FQ9N-12-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: 12-FIBER, QUICKNET SFQ CASSETTE,
I lager: 149 pcs
Ladda ner: FQ9N-12-10AS.pdf
RFQ
T020-001-SC62
T020-001-SC62
tillverkare: Tripp Lite
Beskrivning: FC MALE TO SC FEMALE 62.5/125 AD
I lager: 3647 pcs
Ladda ner: T020-001-SC62.pdf
RFQ
T020-001-LC10G
T020-001-LC10G
tillverkare: Tripp Lite
Beskrivning: FC TO LC 50/125 OM3 10 GB ADAPTE
I lager: 3752 pcs
Ladda ner: T020-001-LC10G.pdf
RFQ
1060597450
1060597450
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 1968 pcs
Ladda ner: 1060597450.pdf
RFQ
FHCZA-12-10AS
FHCZA-12-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: OM4 HD FLEX CASSETTE WITH 1 MPO
I lager: 142 pcs
Ladda ner: FHCZA-12-10AS.pdf
RFQ
EHST2B
EHST2B
tillverkare: Conxall / Switchcraft
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX
I lager: 2018 pcs
Ladda ner: EHST2B.pdf
RFQ
HSC-A2-D1(01)
HSC-A2-D1(01)
tillverkare: Hirose
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
I lager: 9148 pcs
Ladda ner: HSC-A2-D1(01).pdf
RFQ
1060043088
1060043088
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLR RCPT MTP-MTP SIMPLEX
I lager: 3364 pcs
Ladda ner: 1060043088.pdf
RFQ
1061151100
1061151100
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 4532 pcs
Ladda ner: 1061151100.pdf
RFQ
17-300240
17-300240
tillverkare: Conec
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 4462 pcs
Ladda ner: 17-300240.pdf
RFQ
1061100000
1061100000
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX
I lager: 21255 pcs
Ladda ner: 1061100000.pdf
RFQ
FHCXO-12-10AS
FHCXO-12-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: OM3 HD FLEX CASSETTE WITH 1 MPO
I lager: 201 pcs
Ladda ner: FHCXO-12-10AS.pdf
RFQ
1061233300
1061233300
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC 4-PLEX
I lager: 4436 pcs
Ladda ner: 1061233300.pdf
RFQ
FQMAP66CG
FQMAP66CG
tillverkare: Panduit
Beskrivning: QUICKNET FIBER OPTIC MIGRATION
I lager: 330 pcs
Ladda ner: FQMAP66CG.pdf
RFQ
FAP6WAQDLCZ
FAP6WAQDLCZ
tillverkare: Panduit
Beskrivning: LC 10GIG OM3/OM4 FAP LOADED WIT
I lager: 678 pcs
Ladda ner: FAP6WAQDLCZ.pdf
RFQ
8808340000
8808340000
tillverkare: Weidmuller
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX
I lager: 2328 pcs
Ladda ner: 8808340000.pdf
RFQ
1061261400
1061261400
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 5747 pcs
Ladda ner: 1061261400.pdf
RFQ
FQXO-12-10AS
FQXO-12-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: 12-FIBER QN SFQ CASSETTE, SIX LC
I lager: 172 pcs
Ladda ner: FQXO-12-10AS.pdf
RFQ
SW20-SCR-1(01)
SW20-SCR-1(01)
tillverkare: Hirose
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
I lager: 2543 pcs
Ladda ner: SW20-SCR-1(01).pdf
RFQ
17-300710
17-300710
tillverkare: Conec
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 2068 pcs
Ladda ner: 17-300710.pdf
RFQ
1061270690
1061270690
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 4836 pcs
Ladda ner: 1061270690.pdf
RFQ
FHS9N-12-10N
FHS9N-12-10N
tillverkare: Panduit
Beskrivning: 6-PORT HD FLEX LC SPLICE/FAP CAS
I lager: 390 pcs
Ladda ner: FHS9N-12-10N.pdf
RFQ
FHS9N-12-10P
FHS9N-12-10P
tillverkare: Panduit
Beskrivning: HD FLEX LC SPLICE CASSETTE PRELO
I lager: 178 pcs
Ladda ner: FHS9N-12-10P.pdf
RFQ
EHST2MB
EHST2MB
tillverkare: Conxall / Switchcraft
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX
I lager: 5019 pcs
Ladda ner: EHST2MB.pdf
RFQ
8406-TS
8406-TS
tillverkare: 3M
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT ST-ST 6-PLEX
I lager: 1990 pcs
Ladda ner: 8406-TS.pdf
RFQ
FC2ZN-24-10AS
FC2ZN-24-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: OM4 24-FIBER TOTAL, STANDARD LOS
I lager: 120 pcs
Ladda ner: FC2ZN-24-10AS.pdf
RFQ
1061162100
1061162100
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
I lager: 4074 pcs
Ladda ner: 1061162100.pdf
RFQ
1061700520
1061700520
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
I lager: 8702 pcs
Ladda ner: 1061700520.pdf
RFQ
FAP6WBUDSCZ
FAP6WBUDSCZ
tillverkare: Panduit
Beskrivning: SC FAP LOADED WITH SIX SC DUPLEX
I lager: 599 pcs
Ladda ner: FAP6WBUDSCZ.pdf
RFQ
FQZO-12-10B2
FQZO-12-10B2
tillverkare: Panduit
Beskrivning: 12-FIBER OM4 OPTIMIZED QUICKNET
I lager: 165 pcs
Ladda ner: FQZO-12-10B2.pdf
RFQ
17-300230
17-300230
tillverkare: Conec
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 4997 pcs
Ladda ner: 17-300230.pdf
RFQ
1828619-1
1828619-1
tillverkare: Agastat Relays / TE Connectivity
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 4253 pcs
Ladda ner: 1828619-1.pdf
RFQ
1061720000
1061720000
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN ADAPTER RCPT ST-FC SIMPLEX
I lager: 11957 pcs
Ladda ner: 1061720000.pdf
RFQ
FAP12WAQDLC
FAP12WAQDLC
tillverkare: Panduit
Beskrivning: LC 10GIG OM3/OM4 FAP LOADED WIT
I lager: 580 pcs
Ladda ner: FAP12WAQDLC.pdf
RFQ
FC29N-12-10AS
FC29N-12-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: OS1/OS2 12-FIBER TOTAL, STANDARD
I lager: 193 pcs
Ladda ner: FC29N-12-10AS.pdf
RFQ
1061141110
1061141110
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLR RCPT MPO-MPO SIMPLEX
I lager: 4037 pcs
Ladda ner: 1061141110.pdf
RFQ
FHC9N-12-10AS
FHC9N-12-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: OS2 HD FLEX CASSETTE WITH 1 MPO
I lager: 196 pcs
Ladda ner: FHC9N-12-10AS.pdf
RFQ
FC2XN-12-10AS
FC2XN-12-10AS
tillverkare: Panduit
Beskrivning: OM3 12-FIBER TOTAL, STANDARD LOS
I lager: 203 pcs
Ladda ner: FC2XN-12-10AS.pdf
RFQ
1060597400
1060597400
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 1765 pcs
Ladda ner: 1060597400.pdf
RFQ
EHSC2M
EHSC2M
tillverkare: Conxall / Switchcraft
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
I lager: 5434 pcs
Ladda ner: EHSC2M.pdf
RFQ
20800001065
20800001065
tillverkare: HARTING
Beskrivning: SCHNELLSPANNKUPPLUNG POF (4+CUTT
I lager: 640 pcs
Ladda ner:
RFQ
1061613000
1061613000
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
I lager: 12159 pcs
Ladda ner: 1061613000.pdf
RFQ
1061271690
1061271690
tillverkare: Affinity Medical Technologies - a Molex company
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX
I lager: 4135 pcs
Ladda ner: 1061271690.pdf
RFQ
FHCZO-24-10BN
FHCZO-24-10BN
tillverkare: Panduit
Beskrivning: THE HD FLEX FIBER OPTIC CASSETTE
I lager: 97 pcs
Ladda ner: FHCZO-24-10BN.pdf
RFQ
8310-G
8310-G
tillverkare: 3M
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX
I lager: 13504 pcs
Ladda ner: 8310-G.pdf
RFQ
N452-000
N452-000
tillverkare: Tripp Lite
Beskrivning: CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX
I lager: 5970 pcs
Ladda ner: N452-000.pdf
RFQ
1,721 related products